پشت بدهکاران بانکی به کجا گرم است؟

 

بیانات رهبر معظم انقلاب در بین اعضا شورای انقلاب فرهنگی


شما در زمینه‌ى اقتصاد هم معتقدید که اقتصاد دست مردم باید باشد؛ ما هم عقیده‌مان همین است و در تفسیر اصل ۴۴ این معنا را تبیین کردیم. خب، معناى آن این نیست که دولت اجازه میدهد یک نفرى فعّالیّت اقتصادى بکند و یک انحصارى را در اختیار بگیرد که این انحصار در نهایت به ضرر مردم است؛ جلوى او را میگیرید شما؛ جلوى انحصارات را میگیرید، جلوى تجاوز را میگیرید، جلوى فساد مالى را میگیرید، جلوى سوءاستفاده از منابع دولتى و عمومى را میگیرید؛ یعنى جلوى این مزاحمات را میگیرید.

                                                                                                      موش تا انبار ما حفره زدست         و از فنش انبار ما ویران شدست

اول ای جان دفع شر موش کن         وانگهان در جمع گندم جوش کن

با نگاهی به تاریخ اختلاس و مفاسد مالی در کشور بعد از انقلاب خوب درک می کنیم که هر چندسال چهره ای نو به کشور معرفی می شود. یک روز کرباسچی، یک روز جزایری، یک روز خاوری، یک روز زنجانی و آقازاده ایکه همیشه معرف حضور همگان بوده و هستند و خواهند بود.

اما نکته جالب در پشت صحنه ی همه این مفاخر مفسد، وجود کله گنده هاییست که ریشه در دل اقتصاد کشور دارند. چرا باید وام های کلان در جیب چند نفر انگشت شمار باشد و دولت هم توان باز پس گیری این وام ها را بخاطر وجود همان ریشه های کله گنده نداشته باشد؟

پس بسیار واضح هست تا وقتی که نظام اقتصادی کشور اصلاح نشود باید هر چندسال یکبار شاهد بیرون زدندملی چرکین از دل اقتصاد فاسد کشور باشیم.

 به قول معروف تا وقتی که از انبار محافظت نکنیم نمی تونیم در فکر جمع کردن موش ها باشیم. چون بلاخره موش راهش رو از هرجایی که شده به دل این انبار باز می کند. از مفسد اقتصادی نمی توان توقعی جز فساد اقتصادی داشت ولی تا زمانی که این مفسد چراغ سبزی دریافت نکند نمی تواند دست به فساد بزند.همین الآن که دارین این متن رو می خونین مطمئن باشید نظام فاسد اقتصادی در حال پرو بال دادن به یک مفسد اقتصادی دیگر است.. به نظر من نباید این هارو مفسد اقتصادی معرفی کرد، مفسد اقتصادی اون جوونی هست که با هزار بدبختی و دوندگی و اشک و گریه و منت کشی رفته وام ازدواج گرفته و حالا بخاطر همین آقایان و شرایط بد اقتصادی توان بازپس دادن این وام رو نداره!!! بله این جوونا مفسد اقتصادی هستند نه این بیچاره ها که به نون شبشو محتاجن. 8 تریلیون پولی نیست در برابر 4 میلیون وام ازدواج..!!!

/ 1 نظر / 29 بازدید
تسبیح

اینا فقط مهره اند..پشت پرده کسان دیگری اند.... خوبه انقلاب ما انقلاب پابرهنه هاست ..اما مثل اینکه تنها پابرهنه ها از این مملکت سودی نمی برند....